Wybór zabawek dla trzyletniego dziecka powinien być starannie przemyślany. Pociecha, która ma już trzy lata, jest wyjątkowo ciekawa świata, a na dodatek dość energiczna. Należy zatem znaleźć dla niej takie zabawki, które zapewnią jej rozrywkę. Dla wielu rodziców to jednak za mało, bo oczekują oni również tego, aby zabawka miała walory edukacyjne. Dobra wiadomość jest taka, że w sklepach dostępne są rozwiązania, które zapewniają dziecku zarówno rozrywkę, jak i możliwość zdobycia nowych umiejętności.
Zabawki pobudzające wyobraźnię i kreatywność
Interesujące zabawki dla 3-latka to na pewno te, które pobudzą jego wyobraźnię i kreatywność. Bez względu na to, czy jest się rodzicem chłopca, czy też dziewczynki, można pokusić się o zakup niewielkich książeczek. Doskonale, jeżeli będą one zawierać nie tylko barwne ilustracje, ale również wypukłe kształty i rozmaite faktury. Dzięki temu pociecha zacznie dostrzegać, jak różnorodny jest otaczający ją świat. Może wyobrażać sobie, co jeszcze jest tak puszyste jak królik, którego dotykała w książce. Dobrym pomysłem będzie także kupno pluszowej zabawki. Dziecko będzie mogło zabierać ją ze sobą nie tylko na spacer, ale również do przedszkola czy w podróż. Ulubiony pluszak zapewni 3-latkowi poczucie bezpieczeństwa.
A może zabawki interaktywne?
Zdecydowanej większości 3-latków do gustu mogą przypaść także zabawki interaktywne. Spodobają się one zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Bardzo ważne jest jednak to, aby ich wybór był staranny. Chłopcy mogą ucieszyć się najbardziej z lokomotywy wydającej rozmaite dźwięki, gdy naciśnie się odpowiedni guzik. Dziewczynkom najpewniej przypadnie do gustu lalka, która płacze lub śmieje się. Zabawki interaktywne nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale również umiejętności manualne.
Rozwiń koncentrację i cierpliwość dziecka
Rodzice, które chcą popracować nad koncentracją i cierpliwością swojej pociechy, mogą podarować jej puzzle oraz układanki. Bardzo ważne jest jednak to, aby ich poziom trudności był dostosowany do możliwości 3-letniego dziecka. Puzzle oraz poszczególne elementy układanek muszą być na tyle duże, aby nie istniało ryzyko połknięcia ich przez dziecko. Wskazany jest także nadzór osoby dorosłej. Dzięki kolorowym obrazkom stworzonym po ułożeniu puzzli pociecha zacznie zauważać, że cierpliwe dążenie do celu w wielu przypadkach popłaca.
- Zewnętrzny materiał partnerski