Jak zmierzyć sukces video referencjiJednym z największych wyzwań w mierzeniu sukcesu wideo-świadectw jest to, że są one zazwyczaj hostowane na stronach firm trzecich, takich jak YouTube, Vimeo czy Wistia. Może to utrudniać śledzenie zaangażowania i uzyskanie pełnego obrazu tego, jak dobrze referencje wideo sprawdzają się w praktyce.

Przykłady skutecznych wideo referencji

Te przykłady skutecznych referencji wideo zapewniają kilka różnych strategii tworzenia skutecznych referencji wideo i pokazują zakres różnych typów referencji wideo.

  • In-person video testimonials - In-person video testimonial to grupowe wideo, w którym Ty i Twoi klienci znajdują się w tym samym pomieszczeniu, być może siedząc przy stole lub stojąc przed gładką ścianą. Są one świetne do przedstawienia prawdziwej rozmowy zarówno między Tobą, jak i Twoimi klientami i nimi.

  • Skryptowane wideo referencje - Skryptowane wideo referencje to wideo, w którym podpowiadasz swoim klientom, co mają powiedzieć. Używając skryptu, najlepiej jest mieć ogólny zarys punktów, które chcesz, aby zostały wykonane, ale zachęcaj swoich klientów do bycia sobą i używania własnych słów. Zdalne wideo referencje - Zdalne wideo referencje to wideo referencje, w których Ty i Twoi klienci jesteście w różnych miejscach. Istnieje kilka różnych sposobów na przeprowadzenie zdalnych wideo-świadectw, ale wszystkie wymagają jakiegoś rodzaju czatu wideo lub oprogramowania do współdzielenia ekranu.

Jak promować wideo referencje?

Kiedy już stworzysz swoje wideo referencje, jest kilka sposobów, aby je wypromować i uczynić widocznymi dla potencjalnych klientów. Rozważ promocję swoich video referencji na swojej stronie internetowej lub kanałach social media. Możesz również spróbować umieścić je na stronach internetowych i w publikacjach osób trzecich, takich jak blogi czy magazyny. Wideo referencje to świetny sposób na budowanie zaufania u potencjalnych klientów, jednak pamiętaj, aby nie nadużywać ich, gdyż mogą stracić swoją skuteczność. Jeśli nie masz jeszcze żadnych wideo referencji, pamiętaj, aby zapytać swoich zadowolonych klientów, czy byliby skłonni nagrać dla Ciebie wideo referencje. To może być trochę trudne, ale jeśli obsługuje się go poprawnie, może to być świetny sposób, aby uzyskać pierwsze referencje wideo.

Usługi referencji wideo

Jeśli nie masz czasu lub zasobów, aby nakręcić własne wideo referencje, lub jeśli masz napięty harmonogram marketingowy, warto rozważyć wynajęcie usługi referencji wideo. Serwis referencji wideo wyśle skrypt i nagra pięć referencji wideo od osób, które pasują do Twojej grupy docelowej. Będą one następnie edytować filmy i host je na swojej stronie internetowej, gotowy do akcji. Poprzez outsourcing referencji wideo, można szybko uzyskać filmy i działa bez konieczności spędzania dużo czasu i zasobów na filmowanie i edytowanie ich samodzielnie. To może być świetna opcja, jeśli nie masz czasu, aby nakręcić własne wideo referencje, lub jeśli chcesz wypróbować różne rodzaje wideo referencji i chcesz zobaczyć, które z nich działają najlepiej.